konkurs dla studentów architektury

Jury

Katarzyna Pożarlik
Jest absolwentem University of Illinois at Chicago z tytułami Bachelor i Masters. Pracowała w miedzynarodowych firmach między innymi w Ameryce Północnej, Surinamie i Hiszpanii.
Była członkiem zespołu projektującego Burj w Dubaju, w firmie Adrian Smith and Gordon Gill.
Prowadzi własną firmę zajmującą się architekturą wnętrz: loft.poznan.pl
Maciej Duszczak
Reprezentant firmy cembrit.
Marek Chojnacki
Studiował kulturoznawstwo (UAM) i reżyserię (PWST), doktor socjologii, wykładowca uniwersytecki. Prowadzi zajęcia ze sztuki reklamy i scenopisarstwa.
Zajmuje się metodyką pracy twórczej, jest autorem książki Techniki inspiracji. Trening twórczego myślenia (wyd. Ośrodek Badania Rynku Sztuki Współczesnej, 2004).
Współpracuje z agencjami reklamowymi, pisze scenariusze filmów promocyjnych i widowisk teatralnych z lokowaniem produktów.
Jest pasjonatem i analitykiem myślenia systemowego i konstrukcyjnego, interesuje go synkretyzm sztuk w budowaniu symboliki przestrzeni miejskiej, wzajemne inspiracje form architektonicznych i narracji literackich, w 2013 roku został laureatem konkursu prozatorskiego "Literacka podróż po Gdańsku".
Często bywa powoływany do roli mentora i doradcy artystycznego w środowisku młodych twórców. Szerzy pogląd i sam jest przekonany o tym, że siłą napędową w sztuce są odkrycia nowych materiałów, którymi trzeba się najpierw trochę pobawić, aby potem stworzyć z nich genialne dzieło.
Paweł Garus i Jerzy Woźniak
założyciele i główni projektanci pracowni mode:lina architekci, absolwenci Architektury i Urbanistyki na wydziale Architektury i Wnętrz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Obaj wspólnicy byli wcześniej częścią holenderskiego biura Liong Lie / 123DV w Rotterdamie. Wymieniani przez portal culture.pl jako jedni z najlepszych polskich architektów przed czterdziestką.
O swojej pracy mówią:
"Pokaż nam swoje śniadanie, a my pokażemy Twoją kuchnię."

"Jesteśmy architektami skupionymi na Twoich potrzebach.
Każdy projekt zaczynamy od tego, czego potrzebujesz
i jak żyjesz na co dzień - a kończymy na tym, że 20 latach
nadal jesteś zadowolony z efektów naszej wspólnej pracy."


Realizacje mode:lina cieszą się sporym zainteresowaniem mediów polskich oraz zagranicznych – architekci mają na koncie ponad 50 publikacji w magazynach branżowych z całego świata.
Rozgłosu przysporzyły również liczne sukcesy w konkursach:

 • wyróżnienie w konkursie FOORNI FEST 2013 za projekt wnętrza wine baru Fiesta del Vino,
 • I miejsce w VII edycji konkursu im. Macieja Nowickiego "Architektura Innowacyjna" (2013)
 • I miejsce w konkursie ReVita Wielkopolsko za koncepcję Hydroponicznej Przepompowni w Pile (2012)
 • I miejsce w konkursie FOORNI FEST 2012 w kategorii "Wnętrze Dla Kowalskiego" za Bookbox Loft,
 • III nagroda w konkursie Polskie Wnętrze 2011 w kategorii Wnętrze Publiczne przyznana przez portal Sztuka-wnetrza.pl za projekt Quotel,
 • I nagroda w kategorii "Nowy Budynek Powyżej Powyżej 1000 m2" w konkursie Fasada Roku 2011 organizowanym przez firmę BAUMIT za projekt elewacji budynku Os. Leśne w Koziegłowach realizowanego wraz z pracownią architektoniczną Poznań_Projekt,
 • wyróżnienie w konkursie ReVita Wielkopolsko za koncepcję Wieżoportu (2011),
 • wyróżnienie w konkursie Future Generation w ramach targów Arena Design 2011,
 • wyróżnienie w konkursie na Przebudowę i Rozbudowę Galerii Miejskiej "Arsenał" i Muzeum Wojska Polskiego w Poznaniu (2011),
 • Grand Prix w konkursie im. Marii Dokowicz za dyplomowy projekt Pawła Garusa "Pawilon Wody" 2010,
 • zwycięstwo w poznańskiej edycji "Akcja Kreacja – Projektowanie na Żywo" 2010.
Patronat medialny: